Texas Golf Association, Since 1906
Texas Golf Association, Since 1906

West Texas Amateur

The Rawls Course

Select A Round

Round Pairings

Time Tee Players City Flight
7:30 am 1

Forte, Brett

Porter, Scott

Fort Worth

Wichita Falls

Open Division

Open Division

7:30 am 10

Thompson, Tanner

Jones, Marcus

Garden City

Argyle

Open Division

Open Division

7:40 am 1

Wright, Ty

McHugh, Jay

Houston, Rick

Godley

Midland

Midland

Open Division

Open Division

Open Division

7:40 am 10

Lawson, Brandon

Jones, Mark

Lawson, Andrew

Carrollton

Odessa

Dallas

Open Division

Open Division

Open Division

7:50 am 1

Hudgins, Clarke

Stone, Bobby

Ward, Baxter

Amarillo

Lakeside City

Nacogdoches

Open Division

Open Division

Open Division

7:50 am 10

Hughes, James

Kolb, Jase

Dodson, Jeff

Sonora

Midland

Flower Mound

Open Division

Open Division

Open Division

8:00 am 1

Hunter, John

Black, Connor

Bailey, Bear

The Woodlands

Houston

Abilene

Open Division

Open Division

Open Division

8:00 am 10

Douglas, Brett

Evans, Bryant

Salyer, Jake

Midland

Flower Mound

Horseshoe Bay

Open Division

Open Division

Open Division

8:10 am 1

Lowe, Adam

Jackson, Devin

Merchant, Joe

Hondo

Longview

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

8:10 am 10

Hudson, Andrew

Stumpf, Brad

Hansard, Sam

University of North Texas

Lewisville

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

8:20 am 1

Baker, Jared

Gardner, George

Fitzgerald, Brad

Holliday

Southlake

Sunnyvale

Open Division

Open Division

Open Division

8:20 am 10

Campbell, Austin

Voigt, Michael

McCauley Jr., Sean

Austin

Colleyville

Dallas

Open Division

Open Division

Open Division

8:30 am 1

Thornton, Kevin

Martin, Marshall

Gundy, Michael

Midland

San Antonio

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

8:30 am 10

Miskell, Terrence

Stewart, Matthew

Wyatt, Andrew

New Braunfels

Austin

Midland

Open Division

Open Division

Open Division

8:40 am 1

Mehaffey, Kerry

Peterson, Jon

Hardy, Kiley

Argyle

Midland

New Braunfels

Open Division

Open Division

Open Division

8:40 am 10

Jeter, Jared

York, Raymond

Thompson, James

College Station

Odessa

Dallas

Open Division

Open Division

Open Division

8:50 am 1

Pierce, John

Fitzgerald, Jason

Fleming, Tate

San Antonio

Wichita Falls

Pasadena

Open Division

Open Division

Open Division

8:50 am 10

Beard, Wyatt

Hogan, Kyle

McMillan, Mike

Denver City

Cypress

Big Spring

Open Division

Open Division

Open Division

9:00 am 1

Thornton, Nick

Rogers, Brian

Baeza, Ciro

Boerne

Trophy Club

Odessa

Open Division

Open Division

Open Division

9:00 am 10

Morrison, Gk

Sulzer, Rick

Florez III, Bobby

Horseshoe Bay

Plano

Odessa

Open Division

Open Division

Open Division

9:10 am 1

Staggs, Jason

Deitiker, Jeff

Shuman, Kyle

Lubbock

Lubbock

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

9:10 am 10

Hubbard, Christopher

Mabry, Nikolas

Grant, Taylor

Midland

San Antonio

Abilene

Open Division

Open Division

Open Division

9:20 am 1

Huffman, Kenneth

Clayton, Chase

Kincaid, Clarke

Dallas

San Antonio

Trophy Club

Open Division

Open Division

Open Division

9:20 am 10

Love, Steve

Ray, Jeffrey

Cotton, Christian

Irving

Roanoke

Midland

Open Division

Open Division

Open Division

12:30 pm 1

Peck, Mike

Ashley, Bill

Carlton, Tim

Irving

Lubbock

Cypress

Senior Division

Senior Division

Senior Division

12:30 pm 10

Urban, Craig

Boyd, Sam

Abilene

Horseshoe Bay

Super Senior Division

Super Senior Division

12:40 pm 1

Quinn, Jim

Sandlin, Lee

Melcher, Tom

Arlington

Dallas

Mansfield

Senior Division

Senior Division

Senior Division

12:40 pm 10

Hastings, Michael

Bushnell, James

Pritchett, Patrick

Waxahachie

Austin

Lubbock

Super Senior Division

Super Senior Division

Super Senior Division

12:50 pm 1

Manulik, Matt

Long, Trip

Corson, Larry

Midland

Wichita Falls

Dallas

Senior Division

Senior Division

Senior Division

12:50 pm 10

Eastman, Joel

Ferrell, Jim

Grider, Don

Dallas

Lubbock

Georgetown

Super Senior Division

Super Senior Division

Super Senior Division

1:00 pm 1

Peebles, James

Groves, Luke

Riley, Mr Ross

Fort Worth

Odessa

Roanoke

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:00 pm 10

Bubany, Chuck

Armstrong, Ernie

Morris Jr., Bob

Lubbock

Snyder

Dallas

Super Senior Division

Super Senior Division

Super Senior Division

1:10 pm 1

Canchola, Anthony

Dickerson, David

Morgan, Marshall

Lubbock

Abilene

Odessa

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:10 pm 10

Warren, Skip

Larsen, Chris

Grace, Terry

Houston

Houston

Houston

Super Senior Division

Super Senior Division

Super Senior Division

1:20 pm 1

Kirby, Bill

Jordan, Conway

Neal, Bob

Midland

Abilene

Fort Worth

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:20 pm 10

Neatherlin, Casey Hoss

Ramage, Bill

Houston, Coleman

Brock

Dallas

Midland

Open Division

Open Division

Open Division

1:30 pm 1

Austin, Phil

Leiss, David

Jones, Mickey

Arlington

Houston

Odessa

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:30 pm 10

Glanton, Garrett

Moore, Beau

Young, Andrew

Richardson

Bryan

Southlake

Open Division

Open Division

Open Division

1:40 pm 1

McClure, John

Smith, Scott

Hopton-Jones, Doug

Austin

Houston

Mansfield

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:40 pm 10

Kovach, Riley

Pettle, Blake

Tran, Eli

Highland Village

Dallas

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

1:50 pm 1

Vasquez, Jody

Thompson, Steve

Turner, Edward

Fort Worth

Odessa

Richardson

Senior Division

Senior Division

Senior Division

1:50 pm 10

Uhlig, Tyler

Beaty, Parker

Mykleby, Chase

Magnolia

Odessa

Lubbock

Open Division

Open Division

Open Division

2:00 pm 1

McGee, Mac

Stephenson, Lewis

Waller, Joe Michael

Midland

Mansfield

Plainview

Senior Division

Senior Division

Senior Division

2:00 pm 10

Rodgers, Micah

McMurrey, Harry

McMullin, Ben

Odessa

Fredericksburg

Houston

Open Division

Open Division

Open Division

2:10 pm 1

Leyvani, Angelo

Schaeffer, George Farmer

Brown, Cory Michael

San Antonio

Amarillo

Cedar Park

Open Division

Open Division

Open Division

2:10 pm 10

Gore, Tanner

Bearrie, John

Waldrip, Ted

El Paso

Arlington

Arlington

Open Division

Open Division

Open Division

2:20 pm 10

Brown, Reagan

Bumpass, Collin

Purdom, Brady

Midland

San Antonio

Friendswood

Open Division

Open Division

Open Division

2:30 pm 10

Merki, Mark

Adler, Eric

Ansett, Ian

Denton

Houston

Plainview

Open Division

Open Division

Open Division